Podlahové krytiny - produkty

Korky

Jde o přírodní velice odolný materiál (kůra stromů korkového dubu). Používá se pro své vynikající vlastnosti - teplý a příjemný na došlap, pružný, snadno se udržuje a je zvukový izolant. Jeho jedinou nevýhodou je oxidace slunečním světlem (bledne). Korkové podlahy se vyrábějí jako lepené ve čtvercích, které se lepí k vystěrkovanému podkladu nebo zámkový systém plovoucích korkových podlah. Dále se vyrábějí různé obkladové a izolační korky. Samozřejmostí jsou i soklové lišty s dřevěným jádrem potažené korkovou dýhou. Renomovaný výrobce firma Wicanders.

Koberce

V této kategorii je velký výběr a je třeba specifikovat do jakých prostorů bude koberec určen. V případě metrážových koberců jsou nabízeny koberce bytové, hotelové a zátěžové, určené do objektů s velkým provozem. Dále se vyrábějí luxusní bytové a kobercové čtverce. V naší prodejně si vyberete ze vzorků a firma Vám zajistí dovoz a případnou montáž včetně kobercových doplňků.Dnes jsou oblíbené i kusové koberce, kterými lze vkusně dle individuálních představ dotvořit interiéry bytů. V sortimentu úzce spolupracujeme s velkoobchodními firmami Koberce Strnad Lišov a Spoltex Liberec.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou dílce z vinylového materiálu (LVT) ve formě lamel, určené k celoplošnému přilepení nebo ve variantě volného položení plovoucím systémem. Také se vyrábí vinyl na NDF desce se zámkem nebo celovinylové plovoucí vinyly s vyfrézovaným zámkem tl. 4-5 mm. Moderní design těchto podlah (dokonalá imitace parket, dlažeb a kamenů) udělal v této době z LVT neprodávanější materiál do rodinných domů. Výhodou těchto podlah je minimální prořez, zvláště u členitých prostor a dále mají větší odolnost vůči protlakům, neboť jsou vinylové podlahy vyrobeny z tvrdého PVC. Nevýhodou je větší náchylnost vůči mechanickému opotřebení (škrábance), která je dána právě tvrdostí použitého materiálu. Dále je potřeba dát pozor na teplotní rozdíly. Musí se dodržovat předepsaná materiální teplota v podlahovém topení (27°C), aby nevznikly mezi lamelami spáry. Důležitým faktorem pro spokojenost zákazníka je kvalitně provedená pokládka a použité lepidlo. V naší firmě máme velice dobré zkušenosti s vinyly značek Parador, Quick Step, Antico First, Tajima a Fatra (Thermofix a Império).

Plovoucí podlahy lamino, dřevo

V dnešní době, kdy se opět vrací móda přírodních materiálů, nabízíme velký výběr dřevěných plovoucích podlah, které vykazují velice dobré vlastnosti, a jen málo materiálů skýtá takové možnosti zajímavých kombinací. Díky zámkovému systému a složení třech vrstev materiálu se podlaha nerozpíná a netvoří spáry. Každý přírodní materiál je originální a jednotlivé lamely se liší v odstínu a probarvení dřeva. V této sekci máme ty nejlepší zkušenosti s podlahami od švédského výrobce Kährs (top kvalita) a renomovaným výrobcem Parador. Levnější variantou jsou plovoucí podlahy laminátové, které jsou rovněž velice zajímavé, co se týká desingu a i odolnosti vůči obrusu a poškrábání. Přední výrobci jako je firma Quick Step vyrábí laminátové podlahy voděodolné. Dále naše firma nabízí plovoucí podlahy od výrobců Parador, Meister, Berrg Alloc. Na tyto podlahy poskytuje výrobce až 10 let záruky. Do této skupiny by měly patřit dřevěné masivní podlahy a parkety. V tomto sortimentu spolupracujeme s českým výrobcem ESCO Podlahy. Zákazníkem vybrané podlahy necháme vyrobit na zakázku. Tento výrobce nabízí nepřebernou škálu masivních dřevěných podlah v mnoha tříděních, úpravách a barevných kombinacích. Dřevo je přírodní materiál s charakteristickými vlastnostmi a dodává interiéru individuální design.

PVC bytové a zátěžové

Stejně jako u sortimentu koberců je v tomto segmentu velký výběr. Zákazník musí vědět, co od této krytiny očekává a do jakých prostor je určena. Jedna z variant určená do bytů a rodinných domů je bytové PVC, které se vyrábí v různých šířích (1,5 – 5 bm), ale nejdůležitější je vnitřní struktura materiálu. PVC se vyrábí v různých cenových relacích a je třeba ohlídat celkovou tloušťku a výšku nášlapné vrstvy, která je dostačující do bytové výstavby, a to je cca 0,35 mm. Větší nášlapná vrstva není na škodu (0,5-0,8 mm), ale používá se většinou do prostor se zvýšenou zátěží. Nejdůležitější je pak vlastní pokládka PVC (nejlepší varianta doporučovaná výrobci je celoplošné přilepení na vystěrkovaný podklad). Tím se předejde případným problémům se zvlněním PVC nebo případnému popraskání svárů. Zátěžové PVC je velice odolné a musí oproti bytovému splňovat určité parametry. Vyrábí se jak ve formě válcovaného, tak litého PVC, homogenní i heterogenní v rolích i ve čtvercích. PVC nabízíme od výrobců Tarkett, Fatra, Gefloór, Forbo, DLW.

Linoleum

Přírodní linoleum je jedna z nejodolnějších a nejekologičtějších podlah. Základem výroby je lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka a přírodní pigmenty. Linoleum se většinou vyrábí v moderních melírovaných vzorech. Linoleum vyrábějí tito výrobci: německý Amstrong (kolekce Marmorette) a holandské Forbo (kolekce Marmoleum). Tato krytina nabízí zdravé řešení podlah, inspirované přírodou, která dostojí slibu své funkčnosti a trvanlivosti po celou dobu životnosti. Montáž linolea provádíme (jsme vlastníky certifikátů) vyškolenými pracovníky – podlaháři, za použití speciálního nářadí, které vyžaduje pokládka těchto podlah.

Příslušenství – stavební chemie, rohože, renovace parket

Jelikož jsme u předchozích sekcí narazili na vybavení, které je nutné k bezproblémovému položení podlah, ještě bych se chtěl zmínit o renovaci parket, kterou naše firma taktéž provádí, a to samozřejmě s profesionálními bruskami od značkových výrobců. Existují dvě možnosti renovace parket, a to lakování nebo olejování. Dnes se zákazníci více přiklánějí k možnosti olejování, neboť se nechá snadněji opravit případné poškození plochy při provozu podlah. Dále nabízíme velký výběr rohoží (čistících zón) a rohožek do vstupů pro komerční, průmyslovou a bytovou zátěž. Úzce spolupracujeme s výrobcem – firmou GAPA.

Příprava podkladů podlah

Nedílnou součástí je provádění vyrovnání podlah a úprava podkladu stěrkami od firem Henkel – Ceresit a UZIN. Od těchto renomovaných firem také používáme stavební chemii (tj. penetrace, lepidla), aby celkový systém montáže podlah odpovídal kvalitě a normám. Součástí příslušenství jsou soklové a přechodové lišty různých typů od firmy Dőllken a Metall profile. Samozřejmě pro ošetření položených podlah nabízíme kompletní škálu ošetřujících prostředků od firmy Dr. Schutz.